מי הייתה ענת?

ענת הייתה כל כך הרבה דברים, שקשה להצביע על עניין אחד ולהגיד זאת ענת, כי ענת הייתה המון.

מצד אחד הייתה ילדה מופנמת שאהבה להתבודד בתוך עצמה עם הספרים, הנוף, החליל, היומנים, הטבע, השירים והסיפורים שכתבה, המצלמה, הציורים, החלומות.

מצד שני הייתה ילדה אקטיבית מאד: ניגנה בחליל, כתבה שירים, רכבה על סוסים, אהבה לצלם וכשרונה היה רב,  שיחקה כדור-עף, אימנה כדור-עף, הייתה באתגרים – טיפסה על הרים, ערכה מסעות , למדה התמצאות בשטח וטופוגרפיה, צללה במי ים סוף ובסיני, אם לא התנכל לה גורלה גם הייתה מדריכת צלילה בעתיד, הייתה ברמנית וטיילה במשך חצי שנה בדרום אמריקה לבד, עבדה וטיילה, טרייקים ומסעות מסמרי שיער.

בלימודים ענת הייתה בקבוצת מצוינים אשר זכו להעשרות

אם הייתה זוכה ענת להיות אדם בוגר, מה הייתה בוחרת מכל  מה שלמדה ורכשה כדי להתמקצע בו ולרכב  עליו לעתיד בלתי ידוע?  ביולוגיה ימית היה החלום, וכשהוא התנפץ התחילה לבנות את החלום הבא שאליו לא זכתה להגיע.

ענת הייתה ילדה ברוכת כשרונות, ובגיל שבע עשרה וחצי בסיום שנת הלימודים האחרונה קיבלה את ההתקף הראשון שלה באפילפסיה ולאחריו באו רבים אחרים.  כתוצאה מהמחלה ענת לא התגייסה לצבא והתנגדה להתנדב מתוך כעס על הצבא, כשכל חבריה היו בצבא היא נאלצה לצאת לעבודה,  היא לקחה קורס ברמנים והפכה לברמנית ובזאת הצליחה למצוא סיפוק וחדווה, כמו כן המשיכה לשחות בים, לצערה לצלול כבר לא יכולה הייתה, אך כן המשיכה לטפס על הרים ולשחק כדור עף ובזמנה הפנוי הייתה מגיעה לאמן קבוצות ולעזור למאמן שלה בעבודה, מערכת יחסים מעניינת הייתה לה עם המדריך של אתגרים, עם מאמן הכדור עף ועם הצלם שלימד אותה צילום, האנשים אשר תרמו לכשרונותיה היו גם האנשים שזכו לאהבתה ולהערצתה.

לימים ענת רצתה לנסות את מזלה בתל אביב, שנה שלמה הייתה בדירה שכורה עם עוד שני גברים והיא רק בת 19 שנים, את הלילות העבירה בעבודה כברמנית בפאב שבעליה ראו בה בת בוגרת ונתנו לה יחס חם ואהבה שהוקירה להם עד עזיבתה את תל אביב. 

ענת עזבה את תל אביב לאחר שגמלה בה ההחלטה לנסוע לדרום אמריקה לחצי שנה, למרות בקשותי שתטפל בבעיותיה הרפואיות לפני כן החלטתה הייתה נחושה כפי שהיו כל החלטותיה והיא אמרה שאם לא עכשיו היא לא תיסע אף פעם, ארזה את חפציה ונסעה והיא רק בת 20.

את קורותיה סיפרה ביומן החיים שכתבה ובתמונות הרבות שצילמה.

ביום ההולדת ה- 21 שלה פתאום ללא הודעה מראש ענת חזרה, בדיוק ליום ההולדת שלה, העסקתי אותה בסטודיו שלי ובראש השנה ענת נסעה לתל אביב עם האחיות שלה ואביה שנסעו משם לאיטליה, היא נשארה לעוד כמה ימים ולצערי הרב לא חזרה יותר.

ענת השאירה אחריה אוצר רב של עשייה, תמונות, עבודות יד, ציורים, יומני חיים ממסעות, שירים שכתבה, אלבומי תמונות שצילמה, עבודות סמינריוניות, תעודות מדליות, תכשיטים, בגדים, איפור, הכל מראה על ילדה שהייתה רב גונית מאד, לא מתויגת בשום מחנה,  אישה כמעט מושלמת כמעט , גם יפה וחכמה, רבת כישרונות וברוכת מעשים, סקסית ומעניינת, היה בה הכל , חוץ מבריאות, באתר הזה תוכלו להנות מעט מההרבה שהיה בה.